Úvod

Historie vzniku firmy Vlasa&Black sahá do roku 2006, kdy se dva nadšenci (Vlasa a Black) rozhodli pro vývoj a stavbu vlastních kytarových reprobeden. (jeden aktivní muzikant a kutil všeho druhu, druhý vývojář u jedné nejmenované nábytkářské firmy a hudební fanda). Počátečním impulzem bylo zjištění, že vyrobit prakticky jakýkoliv box na přání zákazníka není problém. A to za mnohem příznivější cenu než u renomovaných značek, při použití vysoce kvalitních materiálů. Před samotným zahájením „výroby“ proběhlo několik srovnávacích testu a měření, pomocí kterých byla stanovená kritéria technologie výroby a konstrukce reprobeden. Byl kladen důraz nejen na vysokou tuhost, která má příznivý vliv na konkrétnost hraného tónu, jak ve výškách, tak v basech (což zajisté ocení příznivci mnohdy brutálního podlaďování, čí hráči na sedmistrunné kytary), ale i na věci, které dnešní kytaristy zajímají ze všeho nejvíce a těmi jsou NEKOMPROMISNÍ ZVUK A DESIGN. Bedny musí vypadat decentně a přitom z nich musí vyzařovat určitá majestátnost.
Byly navrženy dvě základní modelové řady, které jsou mezi kytaristy asi nejžádanější a to verze 4×12 a 2×12. které se dále dělí podle použitých reproduktorů na modely Rocker (Celestion G12T75) a Metal Man (Celestion Vintage 30)
V plánu je ještě verze 1×12 a basové boxy 8×10, 4×10 a 1×15. Případně nějaký custom lampový zesilovač navržený ve spolupráci s firmou NVE Amplifiers, která se zabývá výrobou lampových zesilovačů nejvyšší kvality bezmála 20 let.
V současné době vyrábíme kromě uvedených standardizovaných modelů také boxy vyloženě na přání zákazníka. Jako například (1×10 pro projekt Paladran a pro testy modulů firmy SALVATION) s odnímatelnou částí zadní desky, nebo různé barevné variace jako například bedny v barvě oranžové, bílé a jiné … Našim zákazníkům také nabízíme umístnění vlastního jména (nicku) na přední mříž nebo grill a volbu jakéhokoliv typu a značky reproduktorů dle přání a požadavků budoucího majitele.

Motto: Na nic si nehrajeme! Zvuk, který Vás nakopne!

rfwbs-slide